Ruszył Eurostudent API
07.02.2011
Po wielu miesiącach pracy, dziś w nocy uruchomiony został tzw. Eurostudent API - kompleksowy system zarządzania danymi użytkowników serwisów rodziny Eurostudent.pl.

Eurostudent API jest systemem dedykowanym - powstał na specjalne zamówienie firmy Feniks Media Group, a jego głównym założeniem było usystematyzowanie i ujednolicenie danych użytkowników zbieranych i przechowywanych do tej pory osobno przez poszczególne serwisy promowane pod marką Eurostudent.pl przy zachowaniu najwyższego poziomu poufności i bezpieczeństwa przechowywanych danych oraz oddanie do użytku narzędzi programistycznych pozwalających w prosty sposób integrować z "silnikiem" systemu istniejące i przyszłe serwisy internetowe.

Użytkownicy serwisów rodziny Eurostudent.pl uzyskali dostęp do nowych funkcjonalności, a przede wszystkim nie muszą już wielokrotnie podawać w różnych formularzach tych samych danych. System zapewnia ponadto po zalogowaniu na którymkolwiek z serwisów dostęp do wszystkich pozostałych bez potrzeby ponownego logowania. Swój aktualny status użytkownik będzie mógł śledzić w niedalekiej przyszłości wykorzystując interaktywną kontrolkę wykonaną z zastosowaniem jQuery i AJAX - ma ona być wspólnym elementem wszystkich serwisów.

Pomimo prostoty integracji serwisów z Eurostudent API proces jego wdrażania był niezwykle pracochłonny z uwagi na dużą ilość skryptów wykorzystujących dane użytkowników, w tym potrzebę całkowitej przebudowy pod tym kątem różnorodnych systemów zarządzania treścią zastosowanych w poszczególnych serwisach.

Projekt przewidziany jest jako rozwojowy - w najbliższym czasie planuje się opracowanie zintegrowanego z Eurostudent API systemu obsługi tematycznych newsletterów.
© 2009 - 2023 by MAJpage     Powered by MAJpage 1.2